Čempionai: atsitiesusi KTU krepšinio komanda iškovojo Įmonių lygos Mažąją taurę (atnaujinta)

Universitetas | 2018-05-07

Gegužės 6 dieną A. Sabonio krepšinio centro sporto salėje įvyko „Įmonių“ lygos (Kauno krepšinio lyga) pirmenybių Mažosios taurės finalas, kuriame po atkaklios kovos „Omegos“ komanda nusileido Kauno technologijos universiteto (KTU) komandai.

Rungtynes geriau pradėjo „Omega“, kuri sužaidus dvi minutes turėjo septynių taškų persvarą (7:0). Trečią minutę taškų sąskaitą atidarė KTU (7:2). Baigiantis pirmajai kėlinio pusei komandas skyrė trys taškai (9:6). Antroje kėlinio pusėje geriau žaidė „Omega“, kurie pamažu didino persvarą ir laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 21:11.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais metimais (23:13). Vėliau keturis taškus be atsako pelnė KTU (25:17). Baigiantis pirmai kėlinio pusei „Omega“ atstatė pranašumą (30:17). Kėlinio pabaigoje šiek tiek geriau žaidę „Omega“ padidino persvarą iki 16 taškų (40:24).

Trečiojo kėlinio pirmas keturias minutes ir toliau užtikrintai sužaidė „Omega“, kurių pranašumas padidėjo iki 21 taško (47:26). Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 20 taškų (50:30). Daug problemų KTU komandai kėlė priešininkus į priekį vedęs 211 cm ūgio buvęs Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Rolandas Urkis.

Baigiantis kėliniui, KTU komanda įgijo antrą kvėpavimą – „Omegos“ persvara ėmė sparčiai tirpti. Sužaidus šešias minutes komandas skyrė jau 11 taškų (50:39). Tada varžovų spurtą nutraukė „Omega“ (55:39). Visgi kėlinio pabaigoje devynis taškus be atsako pelnė „KTU“, po kurių komandas skyrė septyni taškai (55:48).

Ketvirto kėlinio pirmomis minutėmis geriau žaidė KTU, antrą minutę pasiviję varžovus ir panaikinę 21 taško deficitą (55:55). Sumaniai KTU žaidimui vadovaujant komandos kapitonui Vytautui Pliaugai, ketvirtą minutę „KTU“ jau turėjo penkių taškų persvarą (55:60).

Nors priešininkams ir pavyko persverti rezultatą 1 tašku, tačiau per paskutinę kėlinio minutę be klaidų gynėsi KTU, o aštuoni jų pelnyti taškai garantavo pergalę.

Pasak šiose rungtynėse trenerio pareigas užėmusio KTU Senato pirmininko Ryčio Krušinsko, rungtynių pabaigoje komandai reikėjo sukrėtimo.

„Tą sukrėtimą padarėme antrame kėlinyje. Per visas šias atkrintamąsias išlaikėme komandinę dvasią. Nors komandos nariai viso sezono metu stropiai rinkdavosi į rungtynes, nesitikėjome, kad taip toli nueisime. Įveikėme tris atkrintamųjų rungtynių etapus ir pirmą kartą tapome čempionais. Manau, tai komandinio susitelkimo rezultatas – „ištempėme“ rungtynes tiek atkrintamųjų varžybų etape, tiek ir finale.

Naudingiausiai KTU komandoje žaidė Vytautas Pliauga (21 tšk., 7 rez. perd., 8 išpr. praž.), Paulius Kozlovas (13 tšk., 10 atk. kam.), Vidas Raudonis (12 taškų).

Informacija, nuotraukos ir vaizdo įrašas – KKL ir KTU.